Menü Kapat
Yükleniyor Etkinlikler

« Tüm Etkinlikler

  • Bu etkinlik geçti.

IWAB 3. Uluslararası Antalya Turizm ve Bisiklet Festivali

6 Eylül 2018 - 9 Eylül 2018

DÜNYA BİSİKLETÇİLERİNİN BULUŞMA NOKTASI, ANTALYA!

Festivalimiz 6 Eylül 2018, saat:19:00’da Konyaaltı Belediyesi önünden başlayacak olan toplu bisiklet sürüşü ile başlayacaktır. Şehir içi Bisiklet Turumuz bisiklet sporunu seven kadın ve erkek tüm bisiklet sürücülerine açıktır.

Kadınlar Çiçek Açıyor Platformu “Bisikletli Yaşam Kültürü”nü geliştirmek için çalışan Bisikletliler Derneği ile birlikte özgün bir festivale daha imza atmaya hazırlanıyor.

5 Konak bölgesi, özellikle ekolojik turizm olmak üzere çeşitli turizm faaliyetleri için doğal, kültürel, beşeri, tarihsel özellikler ve endemik bitki çeşitliliği ile dünya yüzeyinde eşsiz bir yerdedir.

Antalya’da ekolojik yaşamı ve bisiklet turizmini konu alan I.W.A.B 3. Uluslararası Antalya Turizm ve Bisiklet Festivali, 7-8-9 Eylül 2018 tarihlerinde, Köprülü Kanyon Milli Parkında bulunan Perge Doğa Evleri’ne kurulacak festival alanında yapılacaktır.

Ekolojik duyarlılıkla hazırlanılan festival programında; bölgenin organik tarım, kır hayatı, tarihi, kültürel, beşeri özelliklerini kapsayan etkinliklerinin yanı sıra, doğal ortamında yapılabilecek sporları içeren aktiviteleri kapsaması ve özellikle Bisiklet Turizm’inin birleşmesiyle de uluslararası düzeyde olmasına özen gösterildi.

Antalya’daki eko turizme dikkat çekmeye çalışan Festival Komitesi, yöre halkının katılımının da önemsendiği festivalde, bölge tanıtım ve ekonomisine katkıda bulunurken, bölgede bisikleti bir sağlıklı yaşam ve ulaşım aracı olarak kullanmakla ilgili farkındalık sağlayacaklar.

Dünyada 5 çeşit kekik türünün olduğu tek yer olarak gösterilen bölgenin ekolojik değerinin uluslararası boyutta dikkat çekmesi planlanmıştır. Klasik bir turizm ürünü olarak değerli bir konumda olan bölgenin aynı zamanda alternatif turizm hareketliliği için de önemli bir potansiyeli vardır. Bölge doğa sporları ve bisiklet turizmi için son derece uygun parkurlara sahip olduğu için hazırlanan festival programında rafting, safari ve trekking gibi sporlara da yer verilmiştir.

Köprülü Kanyon Milli Parkı’nın doğal ortamında yapılacak spirütüel çalışmaları da kapsayan zengin festival programına katılım yapanların eğleneceği, dinleneceği ve güzel hatıralar ile ayrılacağı bir akış sağlanmıştır.

Sosyal Sorumluluk Projesi:

“Minik Pedallar, Büyük Yürekler”
Festival gelirinden ayrılan bütçe ve “Büyük Yürekli “ destekler ile bölge köy okullarına bisiklet bağışlanarak, “Minik Pedallar ”a sağlıklı yaşam ve spor sevgisinin ilk tohumlarının aşılanması hedeflenmiştir.

Kayıt ve Katılım İçin:

Kayıt-Formu

Detaylar

Başlangıç:
6 Eylül 2018
Bitiş:
9 Eylül 2018

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Araç çubuğuna atla